Ministar Šegrt u radnoj posjeti zdravstvenim ustanovama u Bijelom Polju, Pljevljima, Mojkovcu i Kolašinu

Ministar zdravlja prof.dr Budimir Šegrt obišao je, u petak, 18.03.2016. godine, zdravstvene ustanove u Bijelom Polju, Pljevljima, Mojkovcu i Kolašinu, u sklopu drugog redovnog obilaska zdravstvenih ustanova u Crnoj Gori, a u cilju sagledavanja trenutnog stanja i rješavanja eventualnih problema u funkcionisanju.

Nakon obilaska zdravstvenih ustanova i razgovora sa menadžmentima, ministar Šegrt je ocijenio da je kvalitet pružanja zdravstvene zaštite u ustanovama na primarnom nivou zdravstvene zaštite na izuzetno visokom nivou i da građani u ovim sjevernim opštinama dobijaju kvalitetnu, pravovremenu i efikasnu zdravstvenu zaštitu.

Kvalitet pružanja zdravstvenih usluga u ustanovama na sekundarnom nivou, uporkos ograničenim i dotrajalim prostornim kapacitetima, takođe je unaprijeđen u proteklih gotovo godinu dana u ovim sjevernim opštinama…