Medanovići bb, Bijelo Polje, Crna Gora | E-mail: opsbpr@t-com.me
Nove operativne metode iz oblasti urologije

U bjelopoljskoj bolnici na hirurškom odjeljenju – odsjek za urologiju uvedena je nova operativna metoda – ureterorenoskopija sa litotrisijom kamena u ureteru, čime je kompletirana endoskopska aparatura od uretre do bubrega.
Prednosti ove metode su:
* Kratko vrijeme tretmana, bez obzira na tvrdoću i sastav kamena.
* Korišćenje prirodnih puteva za prilazak kamenu, bez rezova tj.korišćenja hirurškog noža.
* Rezultati razbijanja se odmah vide pošto se intervencija radi pomoću kamere
* Intervencija se u najvećem broju slučajeva radi u okviru dnevne bolnice, mada se u komplikovanijim slučajevima savjetuje i kratka hospitalizacija.
Oporavak je brz i pacijenti se najčešće u roku od 24 h vraćaju redovnim aktivnostima
Pored ove metode na odsjeku za urologiju se obavljaju još i transureteralne resekcije prostate i tumora mokraćne bešike, kao i operativnog liječenja stress-inkontinencije kod žena ( TOT metod).
Operacije obavlja dr Dejan Miladinović specijalista urologije.